A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області

СМ ЦНПВТКУМ

Адреса веб-сайту закладу: sites.google.com/site/severcentrturizma  

     СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ  МІСЬКИЙ  ЦЕНТР  НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ, ТУРИЗМУ  ТА КРАЄЗНАВСТВА  УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Поштова адреса: 93405, м. Сєвєродонецьк Луганської області,

пр-т Центральний, 54-А

Електронна адреса: centr.turizma.sever@gmail.com

Сторінка у мережі Facebook: https://www.facebook.com/centrturizmu/?modal=admin_todo_tour

 

Директор – Борисова Лариса Леонідівна 

Завідувач організаційно-масовим відділом – Гуржій Вікторія Анатоліївна

 

В Центрі туризму працює 27 гуртків, в яких займається 405 вихованців. Директор СМ ЦНПВТКУМ Лариса Борисова має звання «Відмінник освіти України», нагороджена нагрудним знаком МОН України «Василь Сухомлинський», кандидат у майстри спорту України зі спортивного туризму.

Основні напрямки  роботи Центру: «Пішохідний туризм», «Водний туризм», «Велосипедний туризм», «Спортивний туризм», «Спортивне орієнтування», «Краєзнавство», «Народознавство», «Джура», «Юний захисник Вітчизни», «Туристична пісня», «Літературне краєзнавство», «Скелелазіння», «Юні екскурсоводи». В Центрі працюють два музеї: музей Бойової слави та етнографічний музей «Берегиня». Багато експозиційних матеріалів, представлених у музеях зібрані під час експедицій та походів.

Проблема, над якою працює Центр туризму протягом останніх років: «Шляхи формування в учнівської молоді патріотизму, національної самосвідомості, толерантності шляхами та методами краєзнавчої роботи».

     Знаючи, що успіх відбувається тільки у спільній діяльності, багато років поспіль Центр тісно співпрацює з навчальними закладами, громадськими організаціями міста та області.

Традиційними заходами, які проводяться в місті  СМ ЦНПВТКУМ є:

 • Історико-краєзнавча вікторина школярів «Люби і знай свій рідний край»;
 • Відкритий конкурс туристської авторської пісні для учнів та працівників закладів освіти «Туристські зорі»;
 • Відкритий Чемпіонат Сєвєродонецька  з техніки водного туризму, присвячений Дню міста;
 • Туристичний зліт працівників освіти, присвячений Всесвітньому Дню туризму;
 •  Огляд-конкурс шкільних санітарно-просвітницьких агітбригад «Ми – за здоровий спосіб життя»;
 • Міські етапи щорічних обласних конкурсів: пошуково-дослідницьких робіт «Героїв пам’ятаємо імена», «Мій рідний край – Луганщина»;
 • Регіональні змагання «У строю тільки дівчата»;
 • Міські етапи Всеукраїнських конкурсів та змагань: «Школа безпеки», «Моя Батьківщина – Україна»; «Молодь обирає здоров’я».

Вже дев’ятий рік поспіль педагогічний колектив СМ ЦНПВТКУМ приділяє велику увагу впровадженню в освітні заклади міста Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної  гри «Сокіл» («Джура»). Гра охоплює всі вікові категорії дітей.

Загально відомо, що спорт впливає на процес соціалізації молоді, створює у неї певну систему цінностей, на яку вона орієнтується, формує весь  спосіб і стиль її життя.

Говорячи про змагання різного рівня, перш за все, слід відзначити відносини між спортсменами в процесі змагань. У ході змагань проявляються особистісні якості, професійні вміння, інтелект, воля до перемоги спортсменів, а також знання і досвід тренерів, рівень розвитку цілої низки наук, рівень технічної оснащеності, застосування різних спортивних засобів, а головне – командний дух і наші результати, які про це свідчать: 

 • І місце у Всеукраїнських змаганнях зі спортивних туристських походів серед студентської та учнівської молоді у номінаціях «Водні походи», «Велосипедні походи»;
 • Переможці Всеукраїнських змагань зі спортивного туризму (водний, пішохідний, орієнтування) онлайн
 • ІІ місце на дистанції «Рятувальні роботи», ІІІ місце на дистанції «Слалом» та ІІІ загальнокомандне місце у старшій віковій групі Кубку України серед юнаків з водного туризму;
 • ІІ місце на дистанції «Фігурне водіння велосипеда» та на водній дистанції «Слалом» відкритого Кубку Львівської області серед вихованців гуртків закладів позашкільної освіти зі спортивного туризму;
 • призові місця у відкритому оnline Кубку України зі спортивного орієнтування ;
 • ІІ місце в особисто-командних змаганнях на дистанції «Естафета», а також ІІ місце в особистих змаганнях з мікроорієнтування «Спортивний лабіринт» на Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування серед вихованців закладів позашкільної освіти;
 • перемоги у ІІ Другому етапі Чемпіонату України (Чемпіонаті Луганської області) з видів спортивного туризму серед юнаків онлайн; Чемпіонаті Луганської області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед юнаків і дорослих онлайн; Чемпіонаті Луганської області зі скелелазіння серед учнівської молоді;
 • у Всеукраїнських та  обласних змаганнях зі спортивного орієнтування;
 • перемоги у І (обласному) етапі Чемпіонату України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді у змаганнях з водного, велосипедного та пішохідного  туризму;

Результати краєзнавчої роботи сприяють творчому і професійному самовизначенню особистості, її духовному збагаченню. Колектив Центру туризму пишається своїми перемогами у краєзнавчих конкурсах та експедиціях:

 • щорічному обласному конкурсі творчих робіт «Мій рідний край – Луганщина» серед дітей та молоді Луганської області;
 • обласному та Всеукраїнському етапах Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді  «Моя Батьківщина – Україна»;
 • Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» ;
 • Всеукраїнській краєзнавчій акції “В традиціях високої звитяги”;
 • обласному конкурсі пошуково-дослідницьких робіт «Героїв пам'ятаємо імена».

Досвід роботи педагогічного колективу Сєвєродонецького міського Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді  «Шляхи формування в учнівської молоді патріотизму, національної самосвідомості, толерантності шляхами та методами краєзнавчої роботи»  став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар – 2017» та отримав Золоту медаль на Восьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти 2017» у номінації  «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота».

У 2019 році на цій виставці було представлено роботу «Соціалізація в сучасному освітньому просторі вихованців Центру туризму» в номінації «Соціалізація особистості в умовах сучасних викликів», яка була відмічена срібною медаллю. А у 2020 році колектив СМ ЦНПВТКУМ знову  отримав золоту медаль Одинадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2020»  за темою «Професійні компетентності керівника гуртка – як необхідна умова ефективності навчально-виховного процесу в позашкільному закладі освіти» в номінації «Компетентнісний підхід – основа якості змісту освіти».

Досвід роботи педагогічного колективу Сєвєродонецького міського Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді був оцінений Дипломом Дванадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2021»  за активну участь і професійну презентацію освітніх і наукових досягнень.

Плідна робота нашого педагогічного колективу відмічена Почесною відзнакою Міжнародної асоціації позашкільної освіти та видавничою групою «Шкільний світ» - «Лідер позашкільної освіти 2019».

У зв’язку з 90 річчям із дня заснування Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та започаткування створення дитячих профільних туристсько-краєзнавчих закладів, за сумлінну працю та вагомий особистий внесок у розвиток позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого профілю, стимулювання подальшої творчої педагогічної діяльності  директор Сєвєродонецького міського Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Борисова Лариса Леонідівна нагороджена нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський»

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть наш сайт

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано