A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області

ЦТКЕУМ

Сайт: https://sites.google.com/site/severcentrturizma

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЦЕНТР ТУРИЗМУ, КРАЄЗНАВСТВА ТА ЕКСКУРСІЙ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Поштова адреса: 93405, м. Сєвєродонецьк Луганської області,

пр-т Центральний, 54-А

Робочий телефон: (06452) 4-13-80

Електронна адреса: centr-turizma@ukr.net              

Сторінка у мережі Facebook: https://www.facebook.com/centrturizmu/?modal=admin_todo_tour

Директор – Борисова Лариса Леонідівна 

Завідувач організаційно-масовим відділом – Галатайстрова Юлія Вікторівна

Методист – Терешкова Марина Василівна

Станом на вересень 2020 р.  в Центрі туризму працює 27 гуртків, в яких займається 405 вихованців.

Основні напрямки  роботи Центру: «Пішохідний туризм», «Водний туризм», «Велосипедний туризм», «Спортивний туризм», «Спортивне орієнтування», «Краєзнавство», «Етнографія», «Народознавство», «Джура»,  «Юний рятувальник», «Туристична пісня», «Релігійне краєзнавство», «Скелелазіння», «Юний захисник Вітчизни». В Центрі працюють два музеї: музей Бойової слави та етнографічний музей «Берегиня», який був відкритий у 2018 році. Багато експозиційних матеріалів, представлені у музеях, були зібрані під час експедицій та походів.

Проблема, над якою працює Центр туризму протягом останніх років: «Шляхи формування в учнівської молоді патріотизму, національної самосвідомості, толерантності шляхами та методами краєзнавчої роботи».

Знаючи, що успіх відбувається тільки у спільній діяльності, багато років поспіль Центр тісно співпрацює з навчальними закладами, громадськими організаціями міста та області.

Традиційним стало проведення  заходів міського, регіонального, обласного та Всеукраїнського рівнів:

   • Міська історико-краєзнавча вікторина школярів «Люби і знай свій рідний край»;
   • Відкритий конкурс туристської авторської пісні для учнів та працівників закладів освіти «Туристські зорі»;
   • Відкритий Чемпіонат Сєвєродонецька  з техніки водного туризму, присвячений Дню міста;
   • Туристичний зліт працівників освіти, присвячений Всесвітньому Дню туризму;
   •  Огляд-конкурс шкільних санітарно-просвітницьких агітбригад «Ми – за здоровий спосіб життя»;
   • Міські етапи щорічних обласних конкурсів: пошуково-дослідницьких робіт «Героїв пам’ятаємо імена», «Мій рідний край – Луганщина»;
   • Міські етапи Всеукраїнських конкурсів та змагань: «Школа безпеки», «Моя Батьківщина – Україна»; «Молодь обирає здоров’я».

 

Вже шостий рік поспіль педагогічний колектив ЦТКЕУМ приділяє велику увагу впровадженню в освітні заклади міста Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної  гри «Сокіл» («Джура»). Гра охоплює всі вікові категорії дітей. Протягом навчального року в школах працюють рої козачат, джур, молодих козаків.

Загально відомо, що спорт впливає на процес соціалізації молоді, створює у неї певну систему цінностей, на яку вона орієнтується, формує весь  спосіб і стиль її життя.

Говорячи про змагання різного рівня, перш за все, слід відзначити відносини між спортсменами в процесі змагань. У ході змагань проявляються особистісні якості, професійні вміння, інтелект, воля до перемоги спортсменів, а також знання і досвід тренерів, рівень розвитку цілої низки наук, рівень технічної оснащеності, застосування різних спортивних засобів, а головне – командний дух і наші результати, які про це свідчать: 

   • І місце у Всеукраїнських змаганнях зі спортивних туристських походів серед студентської та учнівської молоді у номінаціях «Водні походи», «Велосипедні походи»;
   • ІІ місце на дистанції «Слалом» на П’ятому Чемпіонаті України серед юнаків з водного туризму;
   • ІІ місце на дистанції «Фігурне водіння велосипеда» та на водній дистанції «Слалом» відкритого Кубку Львівської області серед вихованців гуртків закладів позашкільної освіти зі спортивного туризму;
   • призові місця у відкритому оnline Кубку України зі спортивного орієнтування в рамках IV та V етапах Чемпіонату Донецької області зі спортивного орієнтування «DonOrientChamp»;
   • перемоги у ІІ Другому етапі Чемпіонату України (Чемпіонаті Луганської області) з видів спортивного туризму серед юнаків; Чемпіонаті Луганської області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед юнаків і дорослих; Чемпіонаті Луганської області зі скелелазіння серед учнівської молоді;
   • в обласному зборі-змаганнях юних рятувальників «Школа безпеки»;
   • в обласних змаганнях зі спортивного орієнтування;
   • стали переможцями І (обласного) етапу Чемпіонату України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді у змаганнях з водного, велосипедного та пішохідного  туризму;
   • прийняли участь у Кубку України з пішохідного туризму серед юнаків в приміщенні (Полтавська область), Сімнадцятому Всеукраїнському зборі-змаганні юних рятувальників «Школа безпеки» (м. Львів) та зимовому навчально-тренувальному зборі юних рятувальників «Буковець - 2020» (Івано-Франківська область).

Результати краєзнавчої роботи сприяють творчому і професійному самовизначенню особистості, її духовному збагаченню. Колектив Центру туризму пишається своїми перемогами у краєзнавчих конкурсах та експедиціях:

 • щорічному обласному конкурсі творчих робіт «Мій рідний край – Луганщина» серед дітей та молоді Луганської області;
 • обласному та Всеукраїнському етапах Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді  «Моя Батьківщина – Україна»;
 • Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»

Також у творчому арсеналі Центру туризму  є чимало проєктів. За результатом проектної діяльності всі вони різні. Їх можна поділити на: інформаційні, дослідницькі, творчі, практико орієнтовані, в яких результат діяльності учасників чітко визначено з самого початку, та орієнтовані на соціальні інтереси учасників.

Проєкт «Дитячий туризм єднає нас»

У лютому 2019 р. комунальним закладом позашкільної освіти Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відділу освіти Сєвєродонецької міської ради був підписаний договір про співпрацю щодо реалізації програми «Змінимо країну разом!» між Львівською обласною радою та Луганською  обласною державною адміністрацією – обласною військово-цивільною адміністрацією. Нашим партнером у цьому проєкті став  Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді». З метою популяризації міжрегіональної співпраці у сфері спортивно-туристичного та культурно-екскурсійного туризму; впровадження дитячо-юнацького туристичного співробітництва під час проведення туристичних змагань, експедицій, походів колективом Сєвєродонецького ЦТКЕУМ був підготовлений та наданий на конкурс проєктів освітнього обміну між Луганською та Львівською областями проєкт «Дитячий туризм єднає нас», який став переможцем цього конкурсу.

З 23 вересня по 1 жовтня 2019 року розпочалася  реалізація проєкту під час якого делегація нашого Центру у складі 7 педагогів та 10 вихованців гостила на Львівщині: 3 дні в Карпатах та 3 дні у Львові.

Прапор проєкту був піднятий:

 • у місті Стрий, де ми відвідали краєзнавчий музей "Верховина", садибу - музей родини Бандери та музей- меморіал борців за волю України;
 • на дитячій туристичній  базі «Карпати», що знаходиться у селі Кам’янка, Сколівського району Львівської області під час участі  у  Відкритому Кубку Львівської області серед вихованців гуртків закладів позашкільної освіти зі спортивного туризму  на дистанціях: «Орієнтування», «Фігурне водіння велосипеда» , водна дистанція «Слалом» та « Смуга перешкод».

За підсумками змагань вихованці Сєвєродонецького ЦТКЕУМ показали достойні результати: ІІ місце на дистанції «Слалом», та етапі «Фігурне водіння велосипеда».

Проєкт «Дитячий табір «Пілігрим»

 Починаючи з 2015 року за сприянням Луганського обласного центру підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень щорічно у червні протягом 10 - 14 днів на території бази відпочинку «Світанок» в с. Білогорівка Попаснянського району Луганської області проводяться навчально-тренувальні збори для гуртківців ЦТКЕУМ «Школа туристичної майстерності».  Мета зборів  формування та закріплення навичок спортивного туризму (водного, пішохідного, велосипедного), спортивного орієнтування,  пошуково-дослідницької краєзнавчої  роботи, здорового способу життя та активного відпочинку, розвитку потреб дітей у спілкуванні з природою, оволодіння нормами поведінки у природному та соціальному середовищах.

Важливою особливістю перебування  на навчально-тренувальних зборах є те, що діти активно беруть участь  у всіх видах діяльності протягом дня  (в заготівлі дров для вогнища,  приготуванні їжі, митті посуду, прибиранні кімнат тощо), що є важливою складовою соціалізації підлітків.

Проєкт  « Туристичне літо 2018 »

 Участь у спортивно-туристичних походах, експедиціях позитивно впливає на розвиток підростаючого покоління. Живе спілкування з природою надає молодій людині певний фізичний, психологічний, інтелектуальний та емоційний запас міцності та здоров’я. Спортивно-туристична діяльність  надає можливість самоствердитись та само реалізуватись вихованцям, само вдосконалитись, здобути додаткові знання, уміння, навички за інтересами і сформувати суспільно-громадський досвід, підвищити свій рівень спортивної кваліфікації (розряди).

Проєкт

«Створення сучасного туристичного осередку міста Сєвєродонецьк»

На зимових зборах батьків та вихованців Центру туризму ми всі разом замріялися покращати умови занять спортивним туризмом  у закритих приміщеннях. Спланували ремонтні роботи,  розпочали пошук спонсорів та коштів.

У лютому 2019 року  Луганська облдержадміністрація оголосила конкурс проєктів місцевого розвитку.

Для участі у конкурсі Сєвєродонецькою міською  радою було подано проект «Створення сучасного туристичного осередку міста Сєвєродонецьк», який передбачав покращення умов занять спортивним туризмом в закритих приміщеннях для вихованців Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді та мешканців міста. Створення безпечних умов для якісних занять зі скелелазіння та пішохідного туризму. Реалізація проекту позитивно впливає на спортивний імідж Центру туризму та міста в цілому,  забезпечує можливість охоплення більшої кількості бажаючих відвідувати тренувальну залу.

Проєкт реалізовувався з червня  по вересень 2019 року, в його втіленні були задіяні керівники гуртків та члени їх родин, працівники Центру, батьки та вихованці.    

                                          Проєкт  «Схід сортує»

 

 організований громадською організацією “Добра воля” в рамках проекту “ЕкоДонбас: сортування відходів гуртує громаду” та “Зміцнення громадської довіри ”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

До участі у цьому проекті нас привела дослідницька робота, виконана в рамках Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської  та  студентської молоді «МОЯ БАТЬКІВЩИНА – УКРАЇНА». Тема роботи «Зробимо Луганщину екологічно безпечною разом  з  ECOMAPА.GOV.UA». Під час дослідницької роботи нам вдалося зробити корисну справу – посприяти прибиранню стихійних звалищ  відходів на території міста,  які ми виявили під час участі у змаганнях з туризму та орієнтування.

Мета проєкту - створення в місті Сєвєродонецьк сучасного мобільного інтерактивного лазерного тиру для надання молоді та мешканцям міста можливості практично виконувати вправи зі стрільби, проводити змагання та грати в динамічні інтерактивні сюжети.  Використання інтерактивного лазерного тиру дає змогу ефективно і якісно проводити заняття з предмету Захист Вітчизни, готувати спортсменів – стрільців, проводити тренування для учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та організовувати активне дозвілля мешканців міста.

Досвід роботи педагогічного колективу Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді м. Сєвєродонецьк «Шляхи формування в учнівської молоді патріотизму, національної самосвідомості, толерантності шляхами та методами краєзнавчої роботи»  став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар – 2017» та отримав Золоту медаль на Восьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти 2017» у номінації  «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота».

У 2019 році на цій виставці було представлено роботу «Соціалізація в сучасному освітньому просторі вихованців Центру туризму» в номінації «Соціалізація особистості в умовах сучасних викликів», яка була відмічена срібною медаллю. А у 2020 році колектив Сєвєродонецького ЦТКЕУМ знову  отримав золоту медаль Одинадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2020»  за темою «Професійні компетентності керівника гуртка – як необхідна умова ефективності навчально-виховного процесу в позашкільному закладі освіти» в номінації «Компетентнісний підхід – основа якості змісту освіти».

Плідна робота нашого педагогічного колективу відмічена Почесною відзнакою Міжнародної асоціації позашкільної освіти та видавничою групою «Шкільний світ» - «Лідер позашкільної освіти 2019».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть наш сайт

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано