Гімназія №13

Адреса веб-сайту закладу: https://sites.google.com/view/13sv

Гімназія №13 міста Сєвєродонецька Луганської області

Повна назва закладу: Гімназія №13 міста Сєвєродонецька Луганської області

Юридична адреса закладу: вул. Маяковського, б.19, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., Україна, 93400

Контактні телефони: +38(06452)23045

Електронна адреса:    shkola13sever@gmail.com

Інформація про директора та заступників закладу, соціального педагога, практичного психолога:

Директор школи – Сорока Наталія Ростиславівна, вчитель зарубіжної літератури, спеціаліст вищої категорії, має звання «вчитель-методист».

Заступник директора з навчально-виховної роботи – Стеблюк Людмила Олександрівна, вчитель математики, спеціаліст вищої категорії, має звання «вчитель-методист».

У школі працює соціально-психологічна служба в особі практичного психолога, соціального педагога Антонюк Олени Сергіївни.

Історія (коротко): З 1 вересня 1967 року розпочалася історія середньої школи № 13. Очолив колектив заслужений учитель України, вчитель математики Завгородній Олександр Андрійович. На його честь в 2008 році започатковано міський конкурс юних математиків.

З 1974 року директорами школи були Гусєва Неоніла Пилипівна – вчитель історії, Відмінник освіти та Луконін Анатолій Дмитрович – вчитель історії, вчитель-методист.

З 1987 року по 2006 рік -  Вольвач Григорій Олексійович, вчитель фізики, Відмінник освіти. Під його керівництвом школа однією з перших отримала статус україномовної та повністю перейшла на навчання українською мовою.

З 2006 року школою керує Сорока Наталія Ростиславівна. У 2019 році у школі вперше в місті було відкрито клас за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

У 2022 – 2023 навчальному році в школі відкрито 10 класів (у тому числі 2 інклюзивних класи для дітей з особливими освітніми потребами), у яких навчається 210 учнів.

У школі працює 21 вчитель, з них – 8 вчителів вищої категорії та 10 мають звання «вчитель-методист», «старший учитель».

Методична проблема, над якою працює школа, – «Створення сприятливих умов для самовдосконалення, самореалізації особистості та забезпечення освітньої діяльності кожного учасника освітнього процесу».

Пріоритетні напрямки роботи:

1. Забезпечення умов щодо впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, Концепції Нової української школи.
  2. Створення умов для максимального розкриття інтелектуального потенціалу кожного учасника навчально-виховного процесу, формування і розвиток загальних вмінь та навичок у процесі викладання основ наук і в позакласній виховній роботі.
  3. Удосконалення навчально-виховної роботи з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, формування активної громадянської позиції через широке впровадження соціально-освітніх проектів краєзнавчого, патріотичного спрямування.
  4. Забезпечення права дітей з особливими потребами на рівний доступ до освіти через роботу інклюзивних класів.
  5. Піклування про здоров’я учнів, проведення роботи з попередженню дитячого травматизму, пропаганда здорового способу життя.
  6. Створення сприятливих умов для творчої роботи кожного вчителя.

Соціально-психологічна служба СЗШ №13 забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань навчального закладу.

Завдання психологічної служби:

1) збереження та зміцнення психічного та соціального здоров'я;

2) сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психолого-педагогічними технологіями;

3) сприяння забезпеченню психологічної безпеки;

4) надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу.

Особливу увагу Соціально-психологічна служба  приділяє питанням булінгу та кібербулінгу в учнівському середовищі,  попередження та виявлення домашнього насильства, торгівлі людьми, насильства за ознакою статі.

Досягнення:

Учні школи є учасниками і переможцями багатьох конкурсів, олімпіад.

• Всеукраїнські учнівські олімпіади.
  • Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок».
  • Міжнародний конкурс знавців української мови імені П.Яцика.
  • Швейцарсько-українського проєкт DECIDE «DECIDE Winter clubs. Ми вдома – в Україні!»
  • Всеукраїнський конкурс з майстерності використання ІКТ.
  • Всеукраїнська дитячо-юнацька військово – патріотична гра «Сокіл (Джура)».
  • Всеукраїнська доброчинна акція «Новорічна листівка на передову».
  • Всеукраїнська фотовиставка до Дня Соборності України «Україна – це ми».
  • Всеукраїнська етнографічна онлайн-вікторина «Етнографічна палітра України» .
  • Всеукраїнський творчий конкурс, присвячений Шевченківським дням, «Об'єднаймося ж, брати мої!» у 2022-2023 навчальному році (1 призер)
  • Всеукраїнський юнацький фестиваль «В об'єктиві натураліста – 2023» (призери рій «БОГУНИ»)
  • Всеукраїнський конкурс малюнків «Кольори нашої Перемоги» .
  • Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція».
  • Всеукраїнська акція «Ангели пам'яті» до дня Героїв Небесної Сотні.
  • Міський творчий конкурс «ПОЕТИЧНА НИВА» ім. Т.Г.Шевченка (6 призерів)
  • Міський патріотичний флешмоб «Мій Сєвєродонецьк!».
  • Міський конкурс «Україна – це ми».
  • Міський проєкт «Наша сила в тому, що ми УКРАЇНЦІ!».
  • Міська онлайн-виставка «Свято доблесті та мужності».
  • Міська виставка «ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА» .